Seanse zbiorowe

Hipnoza zbiorowa jest bardzo interesującym typem terapii. Polega ona na tym, że w jednym pomieszczeniu gromadzi się grupę osób i oddziałuje na nią technikami wprowadzającymi w sztuczny sen. Na wzrost energii życiowej i zdrowotnej pacjentów działa nie tylko siła terapeuty, ale także osób obecnych na sali. Ma ona słabsze działanie niż seanse hipnozy indywidualnej, ale tworzy się łańcuch wspólnej pomocy. Hipnoza zbiorowa wykorzystuje dwa interesujące zjawiska. Po pierwsze koncentrację, czyli skupienie się na działaniach hipnotyzera oraz 'formę transu, która zawsze rodzi się wtedy, gdy grupa osób coś wspólnie przeżywa i jest kierowana przez jedną osobę przewodnią. Przypomina to koncentrację w kościele. Terapeuta przecież chętnie korzysta z gestów zwracających i skupiających uwagę (jak kapłan): podnoszenia rąk, odrzucania ich po przejęciu na siebie złej energii, trzymania dłoni nad pacjentem, co jest uniwersalnym symbolem bezpieczeństwa. Ważna jest też modulacja głosu, monotonna, ale nie cicha — hipnoza bowiem to w dużej mierze działanie autorytatywne.

Hipnoza zbiorowa, to dobry wstęp do poznania zjawiska hipnozy dla osób   lękliwych, zestresowanych, zamkniętych w sobie, z emocjami i bezsennością. Mogą się wtedy przyjrzeć, na czym polega sens   i mechanizm terapii, relaksacji i odmienne stany świadomości. Na osobach, które szybko wchodzą w hipnozę można innym współuczestnikom seansu, zaprezentować jej zupełne bezpieczeństwo, stan relaksu, odprężenia, samoregulacji organizmu i psychiki.

Jest to też forma zaplanowanego i kontrolowanego zbiorowego transu, aby przekazać w nim ogólne pozytywne sugestie, uruchamiające także proces leczenia, uzdrawiania, wiary w siebie, poczucia własnej wartości i pewności siebie.
W czasie hipnozy uczestnicy seansu zostają wzbogaceni i uzbrojeni w pozytywne afirmacje lecznicze. Dodatkowo ich podświadomość otrzymuje potężną porcję stymulacji bioenergoterapeutycznych, które pobudzają organizm do zharmonizowania pracy wszystkich organów wewnętrznych, wydzielania hormonów, wzmocnienia bariery ochronnej i psychiki.

     W czasie seansu każdy z nas jest bardziej podatny na działanie hipnotyzera i łatwiej przyjmuje   

     pozytywne afirmacje.

Hipnoza zbiorowa – jest  skuteczna przy leczeniu chorób psychosomatycznych, nerwic, depresji, zaburzeń psychoseksualnych, moczeń  nocnych. Polecam ją przy redukcji wagi – przy nadwadze

     i zaburzeniach odżywiania. W leczeniu z nałogów nikotynowego, alkoholowego, narkomanii

     i innych. Skuteczna także przed porodem, aby zminimalizować stres i ból oraz cieszyć się

     pierwszymi chwilami z nowonarodzonym dzieckiem.

Hipnoza tego typu wzmacnia system odpornościowy, silną wolę życia, chęć powrotu do zdrowia, poczucie wiary w siebie, wyzwala optymizm.

Zapraszamy także na stronę facebook.com/kaczorowski.seanse, gdzie znajdują się informacje oraz zdjęcia z poprzednich pokazów, a także informacje o tych dopiero nadchodzących.

Pokazy:Komentarze są zamknięte.